Home Aktualności NARODOWE CZYTANIE W GCK CHWAŁOWICACH
PDF Drukuj Email

NARODOWE CZYTANIE

W GCK CHWAŁOWICACH

 

Już po raz ósmy pod patronatem Pary Prezydenckiej odbyło się Narodowe Czytanie w Gminnym Centrum Kultury przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Chwałowicach.

Narodowe Czytanie” to akcja zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, mająca popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła oraz wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości. Akcję zainicjowała lektura "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytano kolejno: dzieła Aleksandra Fredry, "Trylogię" Henryka Sienkiewicza, "Lalkę" Bolesława Prusa, "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza, "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, a w ubiegłym roku lekturą było "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

Główną lekturą była „Dobra Pani” Elizy Orzeszkowej i to jej poświęcono najwięcej czasu.Podczas spotkania nowelę czytali dyrektorzy, nauczyciele szkoły i emerytowani, uczniowie, bibliotekarze oraz pracownicy GCK.
Po wysłuchaniu uczestnicy otrzymali pamiątkową pieczęć na widokówce z Parą Prezydencką. Następnie przy poczęstunku uczestnicy rozmawiali o problematyce i wymienili swoje spostrzeżenia dotyczące książek. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczne Narodowe Czytanie: czytającym i oczywiście słuchającym.

tekst,zdjęcia:GCK

 
 

Statistics

Odsłon : 1335597

On line

Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama