Home Aktualności NARODOWE CZYTANIE W GBP RADOMYŚLU NAD SANEM

NARODOWE CZYTANIE

W GBP RADOMYŚLU NAD SANEM

Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Radomyślu nad Sanem podobnie jak w latach ubiegłych, w tym roku również uczestniczyli w tegorocznej edycji Narodowego Czytania pod tytułem „Nowele Polskie”. Do wyboru było osiem nowel: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Bruno Schulza, „Orka” Władysława Reymonta, „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza oraz „Sawa” Henryka Rzewuskiego. Czytelnicy NC w Gminnej Bibliotece Publicznej jednogłośnie wybrali „Katarynkę”. Ci, którzy przynieśli swoje egzemplarze lektur, mogli przybić na nich okolicznościowy stempel otrzymany z Kancelarii Prezydenta RP.

Wszystkim uczestnikom naszego wspólnego czytania jeszcze raz składam serdeczne podziękowania i do zobaczenia za rok!

tekst,zdjęcia:A.Bieniek