Home Aktualności "O finansach... w bibliotece" - zakończenie kursu

"O finansach ... w bibliotece"

podsumowanie projektu

W środę 13 listopada spotkaliśmy się już po raz ostatni z uczestnikami cyklu „O finansach ... w bibliotece – 6 edycja”. Uroczyste zakończenie miało miejsce w Bibliotece Publicznej w Chwałowicach. Podczas spotkania odbyło się rozdanie certyfikatów, które były uhonorowaniem ukończonego kursu. Na spotkaniu obecni byli: wójt Gminy Radomyśl nad Sanem Jan Pyrkosz, kierownik GPB Leokadia Gugała, dyrektor GCK Teresa Lachowska , inspektor do spraw rozliczeń i kredytów, pracownik Banku Spółdzielczego w Zaleszanach oddział w Radomyślu nad Sanem Iwona Międzik, opiekun seniorów domu dziennego pobytu „Senior +” Sylwia Nowak. Kierownik Bibliotek Publicznych Leokadia Gugała witając gości powiedziała, że „na naukę nigdy nie jest za późno” tym samym podziękowała zebranym uczestnikom kursu za tak liczny odzew oraz chęć uczestnictwa w zajęciach. W dalszej części spotkania głos zabrali wójt Gminy Radomyśl nad Sanem Jan Pyrkosz oraz dyrektor GCK Teresa Lachowska. Podczas spotkań 20 uczestników dowiedziało się: jak założyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób sprawdzić oprocentowanie kredytu czy jak skutecznie zarządzać budżetem domowym. Wszystkie grupy ukończyły wybrane przez siebie moduły. Dzięki przebytym zajęciom uczestnicy kursu podnieśli swoje kompetencje dotyczące finansów, zakupów internetowych oraz bezpieczeństwa w sieci. Nad prawidłowym przebiegiem szkoleń czuwali trenerzy: Leokadia Gugała, Joanna Szeliga i Piotr Borys. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk wójta Jana Pyrkosza certyfikaty ukończenia szkolenia. Na kończącym kurs spotkaniu miał miejsce „słodki poczęstunek”, uczestnicy wraz z trenerami prowadzili konwersacje dotyczące zajęć, wspominali przebyte lekcje, wszystko przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.

W tym miejscu jako organizatorzy kursu dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w projekcie, miłą atmosferę na zajęciach i pasję w zdobywaniu nowej wiedzy. Dziękujemy wszystkim za obecność na uroczystości.

Tekst i zdjęcia: P.B. i J.Sz.