Home Aktualności VII Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych i Przedszkolnych 2019

VII Gminny Przegląd Teatrzyków

Szkolnych i Przedszkolnych

2019

04.12.2019 roku na scenie Gminnego Centrum Kultury w Chwałowicach odbył się „VII Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych i Przedszkolnych 2019”. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowały się 4 szkoły z naszej gminy: Zespół Szkół - GPP w Radomyślu nad Sanem, Publiczna Szkoła Podstawowa z Rzeczycy Długiej, Publiczna Szkoła Podstawowa z Woli Rzeczyckiej oraz Publiczna Szkoła Podstawowa z Antoniowa. Pomiędzy spektaklami na scenie zaprezentowały się grupy taneczne „Sanowiślaczki” prowadzone przez instruktor Annę Strusińską oraz „Promyk” kierowany przez instruktor Urszulę Wieczorek.

Po przywitaniu uczestników przeglądu, opiekunów oraz zebranych gości dyrektor GCK Teresa Lachowska podkreśliła, iż celem przeglądu jest rozbudzenie wśród dzieci zainteresowań teatralnych, integracji, rozwijanie ich aktywności twórczej i odwagi scenicznej, a nade wszystko dobra zabawa dla wszystkich aktorów oraz widzów. Występując i wcielając się w role bajkowych bohaterów niejednokrotnie dzieci utożsamiają się z nimi przez co uczą się nowych ról, które pomagają w dalszym życiu.

Spektakle zaprezentowały:

Zespół Szkół - GPP w Radomyślu nad Sanem, kl. 0, kl. VII, Przedstawienie na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Pali się” opiekun: Beata Brodziak, Agnieszka Rybak,

Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej, kl. I, Przedstawienie „Spotkanie z Mikołajem”, opiekun: Teresa Zawadzka,

Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej, kl. II, Przedstawienie „Tuwimowe Radio”, opiekun: Beata Czajkowska,

Publiczna Szkoła Podstawowej w Rzeczycy Długiej, kl. III, Przedstawienie na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”, opiekun: Elżbieta Szwedo,

Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej, kl. 0, Przedstawienie na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Żuk” i piosenka „Biedronka i Muchomor”, opiekun: Teresa Stanek,

Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej kl. V, Przedstawienie „Awantura na Olimpie czyli kobiety rządzą światem”, opiekun: Małgorzata Lasota,

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Rzeczyckiej, kl. I, Przedstawienie „Królowa śniegu”, opiekun: Iwona Krawiec,

Publiczna Szkoła Podstawowa z Antoniowa, kl. 0, Przedstawienie „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”, opiekun: Malwina Kiełbasa,

Publiczna Szkoła Podstawowa z Woli Rzeczyckiej, kółko teatralne, Przedstawienie „Brzydkie kaczątko”, opiekun Dorota Nieznalska.

Oprócz występów scenicznych dzieci, które nie brały udziału w przedstawieniu lub nie występowały w danej chwili na scenie miały możliwość namalowania najpiękniejszej postaci z bajki wybranej spośród prezentowanych historii. Najmłodsi mogli, także napisać list do św. Mikołaja, narysować przedmiot jaki chcieliby dostać pod choinkę oraz wykonać prace plastyczne dotyczące świąt Bożego Narodzenia.

Dla wszystkich uczestników oraz opiekunów przygotowana została herbata, słodki poczęstunek oraz mikołajkowe upominki.

Przeglądy teatralne organizowane przez GCK w Chwałowicach cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, tegoroczna edycja przyciągnęła rekordową ilość uczestników oraz zebranych gości. Wszystkie przedstawienia były bardzo barwne, rzetelnie przygotowane a cała impreza przebiegła w ciepłej, świątecznej atmosferze.

Dziękujemy sponsorom: panu Januszowi Główce, pani Dorocie Borys, pani Celinie Sajda oraz cukierni „Kilian”.

Tekst: P.B.

Zdjęcia: M.L.