Home Aktualności Mikołajkowe spotkanie w Bibliotece w Chwałowicach

Mikołajkowe spotkanie w bibliotece w Chwałowicach

4 grudnia w Bibliotece Publicznej w Chwałowicach gościliśmy uczniów kl. I z Publicznej Szkoły Podstawowej z Woli Rzeczyckiej wraz z wychowawczynią. Mikołajkowe spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania książki „Opowieść o świętym Mikołaju”. Potem mali goście pięknie pokolorowali obrazki związane ze świętym Mikołajem. Dzieci zwiedziły też naszą bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla nich, miały możliwość obejrzenia ilustracji w wybranych przez siebie książeczkach. Dowiedziały się od pani bibliotekarki, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać i jak korzystać z zasobów księgozbioru. Na koniec pierwszoklasiści bezbłędnie odgadywali przygotowane specjalnie dla nich wesołe zagadki. Młodzi uczniowie na pamiątkę spotkania otrzymali drobne upominki a pani kierownik podziękowanie od dzieci i nauczycielki.

Tekst i zdjęcia: biblioteka w Chwałowicach