Home Aktualności
Aktualności


PDF Drukuj Email

 
PDF Drukuj Email

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "Zima w obiektywie 2021"

 
PDF Drukuj Email

REGULAMIN IX POWIATOWEGO KONKURSU "Palma i Pisanka Wielkanocna"

 
PDF Drukuj Email

prezentacja-kliknij

 
PDF Drukuj Email

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Radomyślu ma przyjemność zaprosić, do wzięcia udziału w akcji czytelniczej, organizowanej przez Fundację Arka im. Józefa Wilkonia. Młodzi czytelnicy mogą bezpłatnie pobrać i czytać publikację pt. „Ada i jej cztery przygody”

Jana Kerdena z ilustracjami Piotra Fąfrowicza. Wydanie jest dostępne bezpłatnie do pobrania jako ebook. Dodatkowo powstała wersja audiobooka – historię Ady czyta znana aktorka Olga Bończyk. Fundacja udostępnia ośrodkom dla dzieci niedowidzących specjalnie dla nich przygotowaną prezentację grafiki. Książkę – jako ebook czy audiobook można czytać, posłuchać lub pobrać korzystając z linków poniżej.

Opowiadanie „Ada i jej cztery przygody" Jana Kerdena jest przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym. To chwila gdy ich naturalna ciekawość i spontaniczna twórczość zderza się z zupełnie nowymi wymaganiami, rutyną dorosłego świata i wpływami komercji. Z myślą o tym powstała książka, a składające się na nią cztery opowieści mają być pomostem, dzięki któremu dziecięca wrażliwość i chęć kreacji odnajdzie się wśród nowych doznań i wyzwań. Ważną wartością jest też użycie klasycznego języka literackiego, bez współczesnych naleciałości – rzecz o którą coraz trudniej w literaturze i codzienności.

- „Ada i jej cztery przygody" to bardzo pomysłowa i bardzo delikatna proza dla dzieci w wieku około dziesięciu lat. Podkreślam słowo „delikatna", gdyż jest pisana językiem, który nie chce się nikomu przypodobać, być na siłę „nowoczesny", nie chce sięgać po figury stylistyczne i wyrażenia „kumplowskie", jakie dzisiejszej młodzieży mogłyby się wydać swojskie; w zamian proponuje własny język, nie staroświecki, lecz pełen elegancji, lekkości i właśnie delikatności - Tak o opowiadaniu Jana Kerdena napisał Marek Bieńczyk, laureat Nike 2012.

Bezpłatny program wspierający czytelnictwo, jest współfinansowany przez MKiDN, a partnerem Fundacji Arka im. Józefa Wilkonia w jego realizacji jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Okręg w Warszawie. Decyzją autora i dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, „Ada i jej cztery przygody" w formie plików ebook i audiobook jest dostępna bezpłatnie w sieci, bibliotekach oraz na stronach wydawcy Fundacji Arka im. Józefa Wilkonia, która zrealizowała projekt. Dodatkowo powstała wersja audiobooka dla dzieci niedowidzących ze specjalnie dla nich przygotowaną prezentacją grafiki – jest ona udostępniana ośrodkom mających takich podopiecznych.

Ilustracje wykonał Piotr Fąfrowicz, wersję audio czyta Olga Bończyk, autorką opracowania graficznego jest Grażka Lange, redakcji dokonała Teresa Duralska-Macheta, a całość projektu przeprowadziła Blanka Wyszyńska-Walczak. Nagrania dźwiękowe zrealizowało Film Studio Factory, z wykorzystaniem utworu „Muzyka Ady" Zdzisława Zielińskiego. Wydawnictwo ukazało się nakładem Fundacji „Arka" im. Józefa Wikonia.

Posłuchaj i pobierz pliki do czytania:

https://fundacjawilkonia.pl/index.php/2020/11/17/ada-i-jej-cztery-przygody-mp3/

„ADA I JEJ CZTERY PRZYGODY”- kliknij(pdf)

 
PDF Drukuj Email

Zapraszamy do zabawy z wykreślanką! Kliknij TU :)

 
PDF Drukuj Email

Biblioteka w Antoniowie z nową siedzibą

 

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

POBIERZ

 
PDF Drukuj Email

Załączniki "Kolędy 2020"

 
PDF Drukuj Email

REGULAMIN KONKURSU "Mikołajki 2020"

 
PDF Drukuj Email

REGULAMIN KONKURSU "DYNIA KREATYWNIE"

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 55
 

Statistics

Odsłon : 1400529

On line

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama