Home Aktualności RzeczpospoCzyta! na 100 lat Niepodległej
PDF Drukuj Email

…..

 

RzeczpospoCzyta!

na 100 lat Niepodległej

Tegoroczne wydanie ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”, zorganizowane przez biblioteki publiczne gminy Radomyśl nad Sanem odbyło się w sobotę 2 czerwca 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Chwałowicach. Hasło tegorocznej edycji akcji to: RzeczpospoCzyta!

"Noc Bibliotek" to akcja promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury, które wychodzą z ofertą  dla osób w każdym wieku. Dzięki takim akcjom nasi czytelnicy przekonują się, że biblioteka może być miejscem ciekawym, tętniącym życiem, które z tradycyjnymi wyobrażeniami o ciszy, spokoju oraz atmosferze senności i nudy nie ma nic wspólnego.

Impreza rozpoczęła się o godz. 18 występem tanecznym zespołu Pasja ze Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli. Młodzi tancerze kilkakrotnie podczas wieczoru wychodzili na scenę i prezentowali nam swoje umiejętności.

Podobnie jak w latach ubiegłych podczas tegorocznego spotkania, dzieci miały możliwość zaprezentowania swojej ulubionej postaci z bajki. Tym samym, rozstrzygnięty został Powiatowy Konkurs ,,Postacie z Bajek''. Konkurs był akcją promującą czytelnictwo wśród najmłodszych. Na scenie zaprezentowało się 14 bohaterów z różnych bajek.  Stroje były piękne, kolorowe, a przede wszystkim niezwykle pomysłowe. Poziom prezentacji postaci bardzo wysoki, bowiem dzieci zaimponowały swoimi zdolnościami wokalnymi, recytatorskimi oraz dowcipem. Podczas Nocy Bibliotek rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pt. „Historia naszego kraju zapisana w baśniach i legendach polskich”. Komisja konkursowa przyznała po 3 miejsca w każdej kategorii wiekowej.

Wyniki konkursu plastycznego pn. „Historia naszego kraju zapisana w baśniach i legendach polskich”.

I kategoria

I miejsce - NADIA CHOŁODY PSP RZECZYCA DŁUGA

II miejsce - JULIA DUDEK PSP WOLA RZECZYCKA

III miejsce - LAURA BUTRYN PSP RZECZYCA DŁUGA

II kategoria

I miejsce - EMILIA KRYSIAK PSP RADOMYŚL NAD SANEM

II miejsce - DAWID OZGA PSP RADOMYŚL NAD SANEM

III miejsce - EMILIA SĘK PSP WOLA RZECZYCKA

III kategoria

I miejsce - VERONIKA KUCHARCZYK PSP WOLA RZECZYCKA

II miejsce - WIKTORIA BIERUT PSP CHWAŁOWICE

III miejsce - ALEKS HABER PSP WOLA RZECZYCKA

Dla nieco starszych uczestników „Nocy Bibliotek”, a mianowicie dla zespołów kulinarnych przewidziano konkurs „Rok Niepodległej – przepisy z zeszytów naszych prababć”. Do konkursu zgłosiło się 6 zespołów: KGW Witkowice, KGW Chwałowice, KGW Orzechów, Stowarzyszenie NOVINY, KGW Dąbrówka Pn. oraz KGW „Wolaneczki” z Woli Rzeczyckiej. Jury, które dokonało degustacji potraw, po czym oceniło walory smakowe przyznało ex aequo pierwsze miejsce wszystkim zespołom i wręczyło nagrody rzeczowe.

Dzieci, które 2 czerwca odwiedziły nas podczas „Nocy Bibliotek” mogły wziąć udział w quizach bibliotecznych przygotowanych przez pracowników bibliotek. Dzieciaki chętnie rozwiązały krzyżówkę, ułożyły puzzle oraz odgadywały hasła związane z tegoroczna akcją. Oczywiście wszystkie zostały nagrodzone słodkim upominkiem i zakładką do książki przygotowana specjalnie z tej okazji.

Wszystkim osobom przybyłym i zaangażowanym w nasze coroczne święto serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

 

tekst, zdjecia:GCK


Podczas „Nocy Bibliotek” dla zespołów kulinarnych przewidziano konkurs „Rok Niepodległej – przepisy z zeszytów naszych prababć”.
 
 

Statistics

Odsłon : 1203620

On line

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama