Home Aktualności RzeczpospoCzyta! na 100 lat Niepodległej

…..

RzeczpospoCzyta!

na 100 lat Niepodległej

Tegoroczne wydanie ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”, zorganizowane przez biblioteki publiczne gminy Radomyśl nad Sanem odbyło się w sobotę 2 czerwca 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Chwałowicach. Hasło tegorocznej edycji akcji to: RzeczpospoCzyta!

"Noc Bibliotek" to akcja promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury, które wychodzą z ofertą  dla osób w każdym wieku. Dzięki takim akcjom nasi czytelnicy przekonują się, że biblioteka może być miejscem ciekawym, tętniącym życiem, które z tradycyjnymi wyobrażeniami o ciszy, spokoju oraz atmosferze senności i nudy nie ma nic wspólnego.

Impreza rozpoczęła się o godz. 18 występem tanecznym zespołu Pasja ze Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli. Młodzi tancerze kilkakrotnie podczas wieczoru wychodzili na scenę i prezentowali nam swoje umiejętności.

Podobnie jak w latach ubiegłych podczas tegorocznego spotkania, dzieci miały możliwość zaprezentowania swojej ulubionej postaci z bajki. Tym samym, rozstrzygnięty został Powiatowy Konkurs ,,Postacie z Bajek''. Konkurs był akcją promującą czytelnictwo wśród najmłodszych. Na scenie zaprezentowało się 14 bohaterów z różnych bajek.  Stroje były piękne, kolorowe, a przede wszystkim niezwykle pomysłowe. Poziom prezentacji postaci bardzo wysoki, bowiem dzieci zaimponowały swoimi zdolnościami wokalnymi, recytatorskimi oraz dowcipem. Podczas Nocy Bibliotek rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pt. „Historia naszego kraju zapisana w baśniach i legendach polskich”. Komisja konkursowa przyznała po 3 miejsca w każdej kategorii wiekowej.

Wyniki konkursu plastycznego pn. „Historia naszego kraju zapisana w baśniach i legendach polskich”.

I kategoria

I miejsce - NADIA CHOŁODY PSP RZECZYCA DŁUGA

II miejsce - JULIA DUDEK PSP WOLA RZECZYCKA

III miejsce - LAURA BUTRYN PSP RZECZYCA DŁUGA

II kategoria

I miejsce - EMILIA KRYSIAK PSP RADOMYŚL NAD SANEM

II miejsce - DAWID OZGA PSP RADOMYŚL NAD SANEM

III miejsce - EMILIA SĘK PSP WOLA RZECZYCKA

III kategoria

I miejsce - VERONIKA KUCHARCZYK PSP WOLA RZECZYCKA

II miejsce - WIKTORIA BIERUT PSP CHWAŁOWICE

III miejsce - ALEKS HABER PSP WOLA RZECZYCKA

Dla nieco starszych uczestników „Nocy Bibliotek”, a mianowicie dla zespołów kulinarnych przewidziano konkurs „Rok Niepodległej – przepisy z zeszytów naszych prababć”. Do konkursu zgłosiło się 6 zespołów: KGW Witkowice, KGW Chwałowice, KGW Orzechów, Stowarzyszenie NOVINY, KGW Dąbrówka Pn. oraz KGW „Wolaneczki” z Woli Rzeczyckiej. Jury, które dokonało degustacji potraw, po czym oceniło walory smakowe przyznało ex aequo pierwsze miejsce wszystkim zespołom i wręczyło nagrody rzeczowe.

Dzieci, które 2 czerwca odwiedziły nas podczas „Nocy Bibliotek” mogły wziąć udział w quizach bibliotecznych przygotowanych przez pracowników bibliotek. Dzieciaki chętnie rozwiązały krzyżówkę, ułożyły puzzle oraz odgadywały hasła związane z tegoroczna akcją. Oczywiście wszystkie zostały nagrodzone słodkim upominkiem i zakładką do książki przygotowana specjalnie z tej okazji.

Wszystkim osobom przybyłym i zaangażowanym w nasze coroczne święto serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

tekst, zdjecia:GCK

Podczas „Nocy Bibliotek” dla zespołów kulinarnych przewidziano konkurs „Rok Niepodległej – przepisy z zeszytów naszych prababć”.

Odsłon : 1203620