Home Aktualności II CHARYTATYWNA GALA PRZEDSIĘBIORCY
PDF Drukuj Email

...

 

II CHARYTATYWNA

GALA PRZEDSIĘBIORCY

 

 

„Mieć dobre serce, zawsze służyć innym,

To daje prawdziwą radość życia

I w duszy zostają radosne przeżycia”

Pomysłodawcą Charytatywnej Gali Przedsiębiorcy  był Wójt Gminy Jan Pyrkosz.

30 czerwca 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach odbyła się druga edycja tego dobroczynnego wydarzenia, które rozpoczął „Biały Mazur” w wykonaniu zespołu „Sanowiślaczki” a  w dalszej części  wystąpił taneczny duet Nicola Tkacz i Przemek Szałaj.

42 przedmioty zostały poddane licytacji, którą przeprowadziła dyrektor GCK Teresa Lachowska. Wśród nich znajdowały się, obrazy pochodzące z Galerii Artystycznej Państwa Chudych z Radomyśla nad Sanem, od  pana Adama Wala Wójta Gminy Nielisz a namalowany przez pana  Piotra Kołodziejczyka, z pleneru malarskiego  ze Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli przekazany przez pana Janusza Zarzecznego -Starostę stalowowolskiego ,ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomyślu nad Sanem, od Gminnego Centrum Kultury i od indywidualnych malarzy: od pani  Heleny  Staniek, Zofii Rak, Grzegorza Pietruszki, Ewy Kozłowskiej, Beaty Bednarz. Były także:  skórzany portfel z „niespodzianką” od Wójta Gminy Jana Pyrkosza ,gadżety z firmy Porsche od pana Łukasza Gugały i pani Leokadii Gugała, drzwi od państwa Pasztaleńców, pompka do c. o. od pana Krzysztofa Wrony, ręcznie wykonany czekoladownik i kartka ślubna od pani Magdaleny Bąk, miniaturowa wieża Eiffla od pana Stanisłąwa Krawca, dębowa ława od pana Piotra Ryby, podświetlane lustro od pana Krzysztofa Sarwy, książki od pani Janiny Sagatowskiej – senator RP i od Lucjusza Nadbereżnego- prezydenta Stalowej Woli, skarbonka od pani Agnieszki Rutkowskiej z drukarni AGR-Systems ze Stalowej Woli, szafka na klucze od pani Haliny Kozłowskiej, bony  upominkowe na usługi kosmetyczne od pani Kamili Olszewskiej – Kuchno, zestaw kosmetyków od pani Anety Zielińskiej.

Poza tym, Galę wsparli: państwo Barbara i Roman Oskrobowie, Cecylia i Zenon Sajdowie, Krystyna i Ryszard Zbydniowscy, Robert i Barbara Wryk, Helena i Roman Mazurek, Agata i Damian Kamińscy oraz Anna i Daniel Olechowie, Piotr Krawiec, Stanisław Rybak i Mariusz Kosiński

Gala wpisuje się w program imprez organizowanych przez  GCK a szczytny  cel podnosi jej rangę.

Zebrane podczas licytacji pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc chorym dzieciom zamieszkującym  Gminę Radomyśl nad Sanem.

Organizatorzy składają wielkie podziękowania wszystkim, którzy bezinteresownie wsparli to przedsięwzięcie.

 

Dziękujemy także, redaktorowi Radia Leliwa pani Marcie Góreckiej i redaktorowi naczelnemu Sztafety panu Konradowi Sinicy.

tekst, zdjęcia: GCK


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzimy 1 marca. Święto ustanowione w 2010 r. z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który napisał: „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny”.

To święto przywraca bohaterom tzw. „drugiej konspiracji” należne im miejsce w historii .

Gmina Radomyśl także pamięta o żołnierzach wyklętych.

Wójt Gminy Jan Pyrkosz wraz z delegacją samorządową,dyrektorami szkół, nauczycielami, harcerzami oddali hołd poległym.

 

Złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze na grobach Stanisława Lądowicza i ks. Franciszka Lądowicza ps.”Kalina” w Pniowie oraz na grobie kpt. Melchiora Batorskiego ps.”Zemsta”na cmentarzu w Woli Rzeczyckiej. Wspólnie z proboszczem Marcinem Hejmanem odmówiono modlitwę za poległych.

W spotkaniu uczestniczyła porucznik AK Stefania Batorska wraz z córką.

 

 

Należy pamiętać również o Franciszku Słowiku ps.”Smoła” żołnierzu wyklętym pochodzącym z Chwałowic. Jego grób znajduje się na rozwadowskim cmentarzu.

 

Z dumą wspominamy wszystkich tych, którzy dzięki swemu hartowi ducha walczyli o wolną ojczyznę. Robili to dla przyszłych pokoleń.

Jesteśmy im winni dozgonną wdzięczność, szacunek i oddanie.

 
 

Statistics

Odsłon : 1203702

On line

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama