Home Aktualności Bal Seniora 2020
PDF Drukuj Email

Bal Seniora 2020

 

 

 

8 lutego 2020 roku na sali kinowej Urzędu Gminy w Radomyślu nad Sanem odbył się „Bal Seniora”. Dzień ten jest szczególnym świętem, które wielkimi literami wpisało się w kalendarz imprez gminnych, a seniorzy to wyjątkowe osoby z ogromną wiedzą i życiowym doświadczeniem,  które pracowały przez całe swoje życie na to co mamy dziś. Aby podziękować im za ciężką pracę w instytucjach gminnych, włożony trud oraz zaangażowanie co roku GCK wraz z wójtem Gminy Radomyśl nad Sanem Janem Pyrkoszem przygotowuje uroczysty bal chcąc tym samym wyrazić wdzięczność za pracę na rzecz rozwoju społeczności lokalnej naszej gminy.

„Żeby być seniorem, trzeba sobie na to zapracować, całe życie iść do przodu, głowy nie chować. Pierś wypinać dumnie, niech przypinają medale. A za co? Za przepiękny przykład bogactw życiowych zbieranych przez życie całe”. Tymi o to słowami przywitała zebranych gości dyrektor GCK Teresa Lachowska. Następnie głos zabrał wójt Gminy Jan Pyrkosz zaznaczając zasługi seniorów w rozwoju społeczności lokalnej w wielu sferach życia publicznego. Podkreślił, że „Bal Seniora” jest okazją do spotkania się ludzi po latach, wspólnej zabawy i wymiany wspomnień.

Na zaproszenie odpowiedziało kilkadziesiąt par emerytowanych pracowników gminnych jednostek, ponadto na sali byli obecni: wójt Gminy Radomyśl nad Sanem Jan Pyrkosz, wice wójt Gminy Radomyśl nad Sanem Izabela Szałaj, kierownik Posterunku Policji Józef Hajdo, koordynator Dziennego Domu Senior+ Marta Borys, radni, sołtysi oraz pracownicy GCK.

Część artystyczną imprezy rozpoczął występ „Zgranej Paki” czyli członków Koła Związku Emerytów i Rencistów w Radomyślu nad Sanem, którzy zaśpiewali przy akompaniamencie Pawła Słowika. Kolejnym punktem wieczoru był pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Nicoli Tkacz i Przemka Szałaja- mistrzów Polski oraz solowy taniec Nadii Tkacz. Seniorzy przygotowali także skecz „Poczta”, który rozbawił zebranych gości. Na balu nie zabrakło także zabawy na parkiecie, przy dźwiękach muzyki serwowanej przez zespół „Blue Dance” z Chwałowic. Muzyka z lat młodości, przepiękne kreacje, dawno niewidziani znajomi oraz pyszny poczęstunek stały się wyznacznikiem dobrej zabawy. Słowa Marka Twaina „Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić” były mottem tegorocznym balu. W myśl tych słów seniorzy świętując po raz kolejny udowodnili, że tak fantastycznie, energicznie i radośnie jak oni, nie bawi się nikt.

Wszystkim uczestnikom balu dziękujemy za przybycie, życzymy dużo zdrowia i pomyślności.

 

Tekst: P.B.

Zdjęcia: GCK i D.W.

 
 

Statistics

Odsłon : 1400482

On line

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama